Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Gneisveien 8 AS

Org.nr. 816067782 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Sandefjord

Aksjene i Gneisveien 8 AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Gneisveien 8 AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2024 gikk egenkapitalen ned med 93 045 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 427 kr i inntektsåret 2024.

Hvordan har det gått med Gneisveien 8 AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 187 427 kr. Bankinnskuddene økte med 659 509 kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Gneisveien 8 AS?

Gneisveien 8 AS eies til slutt av Personlig eier A (50 % gjennom Gneisveien 8 Holding AS → Larkin Holding AS), Personlig eier B (21,7 % gjennom Gneisveien 8 Holding AS → A Amundsen Holding AS), Personlig eier C (11,7 % gjennom Gneisveien 8 Holding AS → LC Holding AS), Personlig eier D (4,6 % gjennom Gneisveien 8 Holding AS → Lundhs Labradoreksport A/S → Al Holding AS) og Personlig eier E (3,7 % gjennom Gneisveien 8 Holding AS → Lundhs Labradoreksport A/S → TCL AS), og 6 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Gneisveien 8 AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Gneisveien 8 Holding AS → Larkin Holding AS50 %834 109 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Gneisveien 8 Holding AS → A Amundsen Holding AS21,7 %361 336 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Gneisveien 8 Holding AS → LC Holding AS11,7 %194 681 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Gneisveien 8 Holding AS → Lundhs Labradoreksport A/S → Al Holding AS4,6 %76 976 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Gneisveien 8 Holding AS → Lundhs Labradoreksport A/S → TCL AS3,7 %61 581 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Gneisveien 8 Holding AS → Lundhs Labradoreksport A/S → Thoma Holding AS3,7 %61 581 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Gneisveien 8 Holding AS → Lundhs Labradoreksport A/S → Al Holding AS0,9 %15 395 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Gneisveien 8 Holding AS → Lundhs Labradoreksport A/S → TCL AS0,9 %15 395 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Gneisveien 8 Holding AS → Lundhs Labradoreksport A/S → TCL AS0,9 %15 395 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Gneisveien 8 Holding AS → Lundhs Labradoreksport A/S → Thoma Holding AS0,9 %15 395 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Gneisveien 8 Holding AS → Lundhs Labradoreksport A/S → Thoma Holding AS0,9 %15 395 kr0 kr
Verdigrunnlag
2,1 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
1,7 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • LARKIN HOLDING AS delte anslagsvis ut 3,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (26,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (119 757 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (23,5 mill. kr).
  • AL HOLDING AS delte anslagsvis ut 40 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (171,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (138,2 mill. kr).
  • GNEISVEIEN 8 AS delte anslagsvis ut 653 431 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (154 432 kr) pluss årsresultatet 2024 (560 386 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (61 387 kr).
  • LARKIN HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (28,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−41 287 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (26,9 mill. kr).

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.