Anslag · inntektsår 2025
Langgaten 21 AS
Org.nr. 815686462 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Langgaten 21 AS gir de 25 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 12,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Langgaten 21 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −27,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,68 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Langgaten 21 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 9,6 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 264 818 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Langgaten 21 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 9,6 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 1,5 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 5,5 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 165 927 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 10,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 82 984 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 103 140 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Langgaten 21 AS?
Langgaten 21 AS eies til slutt av Personlig eier A (11,4 % gjennom Anastasia Utvikling AS → Vassbygda Industrier AS), Personlig eier B (10,4 % gjennom Anastasia Utvikling AS → Helling Holding AS), Personlig eier C (9,9 % gjennom Anastasia Utvikling AS → Orakel Holding AS), Personlig eier D (8,3 % gjennom Anastasia Utvikling AS → Asheim Investments AS) og Itsi AS (7 % gjennom Anastasia Utvikling AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Langgaten 21 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Anastasia Utvikling AS → Vassbygda Industrier AS | 11,4 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Anastasia Utvikling AS → Helling Holding AS | 10,4 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Anastasia Utvikling AS → Orakel Holding AS | 9,9 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Anastasia Utvikling AS → Asheim Investments AS | 8,3 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Itsi AS gjennom Anastasia Utvikling AS | 7 % | 841 529 kr | – |
| Personlig eier E gjennom Anastasia Utvikling AS → Fellesforlaget AS | 6,3 % | 763 665 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Anastasia Utvikling AS → Andbek AS | 5,8 % | 699 086 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Anastasia Utvikling AS → Jewa AS | 4,6 % | 555 125 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Anastasia Utvikling AS → Pollen Invest AS | 4,2 % | 512 118 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Anastasia Utvikling AS → Pollen Invest AS | 4,2 % | 512 118 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Anastasia Utvikling AS → Centrum Ef AS | 4,2 % | 503 082 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Anastasia Utvikling AS → Bjørn Sund Invest 2 AS → B Sund Holding AS | 2,8 % | 336 059 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Anastasia Utvikling AS → Bjørn Sund Invest 2 AS → Sund-Mathisen Holding AS | 2,8 % | 335 053 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Anastasia Utvikling AS → Bjørn Sund Invest 2 AS → Vigtel Holding AS | 2,8 % | 335 053 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Anastasia Utvikling AS → Kanuto Holding AS | 2,3 % | 271 664 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 15,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 12,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 103 140 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i ANASTASIA UTVIKLING AS økte med 5,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- VASSBYGDA INDUSTRIER AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TRESS ASSET MANAGEMENT AS i 2025.
- VASSBYGDA INDUSTRIER AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TRESS FONDS AS i 2025.
- VASSBYGDA INDUSTRIER AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TRESS BUSINESS MANAGEMENT AS i 2025.
- VASSBYGDA INDUSTRIER AS gikk fra 35 % til 28,5 % av aksjene i TESLIÅSEN AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i HELLING HOLDING AS økte med 122,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 1,8 % til 0,4 % av aksjene i DELLIA GROUP ASA i 2025.
- Innskutt egenkapital i ORAKEL HOLDING AS økte med 85,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i ORAKEL HOLDING AS steg fra 15,8 mill. kr i 2024 til 48,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i VASSBYGDA INDUSTRIER AS steg fra 4 mill. kr i 2023 til 14,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VASSBYGDA INDUSTRIER AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i MIDTSTRANDA EIENDOM INVEST AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS delte anslagsvis ut 17,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (33,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−6,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (9,8 mill. kr).
- HELLING HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i H114 HOLDING AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 50 % til 25 % av aksjene i ÅSBIEVEIEN HOLDING AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 50 % til 25 % av aksjene i BJØRNDALÅSEN UTVIKLING AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 27,5 % til 13,8 % av aksjene i HELSEBYGG INVEST AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 20 % til 10 % av aksjene i MADSERUD HAGE PROSJEKT AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 19,8 % til 9,9 % av aksjene i ANASTASIA UTVIKLING AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 19,8 % til 9,9 % av aksjene i ANASTASIA HOLDING AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 15 % til 7,5 % av aksjene i NYVEIEN 30-32 HOLDING AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 12 % til 6 % av aksjene i MOSS KONTORINVEST AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 9,7 % til 0 % av aksjene i SPIR DATA AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 5 % til 2,5 % av aksjene i HELLERUD EIENDOM OG UTVIKLING AS i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 4,3 % til 1,8 % av aksjene i DELLIA GROUP ASA i 2024.
- HELLING HOLDING AS gikk fra 3,1 % til 1,6 % av aksjene i ONNA GREENS AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i POLLEN INVEST AS falt med 16,3 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ASHEIM INVESTMENTS AS gikk fra 100 % til 30 % av aksjene i HJ2 HOLDING AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Itsi AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.