Anslag · inntektsår 2025
Støre Arkitekter AS
Org.nr. 814862682 · AS · Arkitektvirksomhet · Oslo
Aksjene i Støre Arkitekter AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Støre Arkitekter AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 94,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,21 % av den samme verdien, så avkastningen er 450,6 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Støre Arkitekter AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 3,2 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 36 191 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Støre Arkitekter AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 3,2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 523 146 kr. Det er i snitt tatt ut 5,8 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 573 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (10 035 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 2 730 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 6 238 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Støre Arkitekter AS?
Støre Arkitekter AS eies til slutt av Jon Henry Støre (66 % gjennom Støre Holding AS), Nina Høy Tvete (10 %), Alexander Møller (6 %), Jon Grasdal (6 %) og Nicholas Christopher Oslington (6 %), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Støre Arkitekter AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Jon Henry Støre gjennom Støre Holding AS. Eier også aksjer i Vestfjorden Vann og Avløp AS (0,17 %) | 66 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Nina Høy Tvete. Eier også aksjer i Borg Invest AS (0,01 %), Orkla ASA (under 0,01 %), Yara International ASA (under 0,01 %), Norsk Hydro ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %) | 10 % | 238 381 kr | 0 kr |
| Alexander Møller. Eier også aksjer i Arcticzymes Technologies ASA (under 0,01 %), Kongsberg Automotive ASA (under 0,01 %), Aker Biomarine ASA (under 0,01 %), Medistim ASA (under 0,01 %), Arendals Fossekompani ASA (under 0,01 %) og 9 andre | 6 % | 143 029 kr | 0 kr |
| Jon Grasdal. Eier også aksjer i MPC Container Ships ASA (under 0,01 %) | 6 % | 143 029 kr | 0 kr |
| Nicholas Christopher Oslington | 6 % | 143 029 kr | 0 kr |
| Carina Anne Veazey Eriksen | 3 % | 71 514 kr | 0 kr |
| Helene Sofie David-Andersen. Eier også aksjer i Karl Johans Gate 20 AS (8,33 %) | 3 % | 71 514 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,4 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 6 238 kr
Hendelser i eierkjeden
- STØRE ARKITEKTER AS delte anslagsvis ut 4,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,6 mill. kr).
- STØRE HOLDING AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (29,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (29,4 mill. kr).
- Finansinntektene i STØRE HOLDING AS steg fra 0 kr i 2024 til 2,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- STØRE ARKITEKTER AS delte anslagsvis ut 7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (5,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,9 mill. kr).
- STØRE HOLDING AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (26,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (29,4 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.