Anslag · inntektsår 2025
Rørlegger 1 Molde AS
Org.nr. 812573942 · AS · Rørleggerarbeid · Molde
Aksjene i Rørlegger 1 Molde AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 6 948 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Rørlegger 1 Molde AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 40,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,53 % av den samme verdien, så avkastningen er 76,6 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Rørlegger 1 Molde AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 902 026 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 4,2 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 65 813 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 341 327 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Rørlegger 1 Molde AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 902 026 kr. Bankinnskuddene økte med 1,9 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 2,1 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 37,4 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (56 443 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 5,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 35 944 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 35 085 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Rørlegger 1 Molde AS?
Rørlegger 1 Molde AS eies til slutt av Personlig eier A (41,4 % gjennom Rørlegger 1 Holding AS → Sreco AS og Sreco AS), Personlig eier B (38,6 % gjennom Rørlegger 1 Holding AS), Personlig eier C (10 %) og Personlig eier D (10 %), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Rørlegger 1 Molde AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Rørlegger 1 Holding AS → Sreco AS; Sreco AS | 41,4 % | 2,2 mill. kr | 4 213 kr |
| Personlig eier B gjennom Rørlegger 1 Holding AS | 38,6 % | 2 mill. kr | 2 735 kr |
| Personlig eier C | 10 % | 526 847 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 10 % | 526 847 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 6,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 5,3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 6 948 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 35 085 kr
Hendelser i eierkjeden
- RØRLEGGER 1 MOLDE AS delte anslagsvis ut 1,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,2 mill. kr).
- RØRLEGGER 1 HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (6,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (8,2 mill. kr).
- SRECO AS gikk fra 33,3 % til 20 % av aksjene i VESTLIV BOLIGER AS i 2025.
- RØRLEGGER 1 MOLDE AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,9 mill. kr).
- JARLE BERG INVEST AS gikk fra 17,5 % til 0 % av aksjene i RØRLEGGER 1 MOLDE AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- RØRLEGGER 1 HOLDING AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (6,7 mill. kr).
- SRECO AS delte anslagsvis ut 500 001 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Eidsvåg Rør AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.